december 14

avond-nacht-dagritme

Spaans-duo. 2 zusjes. Helaas ben ik hun artiestennaam even kwijt.

Avond eten.

Alle artiesten aten ’s avonds met ons gezin aan tafel. Mijn moeder “Tiny”, was de vaste tafelgast. Na het koken samen eten en gesprekken voeren met de artiesten. Het was vaak een mengelmoes van talen. In het begin zat mijn moeder met vele woordenboeken bij de hand. Met veel natafel plezier. De mooiste momenten van de dag met veel mooie herinneringen .

Nacht pakketje.

Mijn moeder was een echte nachtbraker en zorgde er voor dat ze voor thuis komst van de artiesten nog een boterham + een beker melk op ieders kamer klaar stond. Ook werden er in de wintermaanden kruiken en een kacheltje aangezet. Die ze dan voor het slapen uit maakten.

Ontbijt, lunchtijd

Tussen 12.30uur en 14.00 uur stond het ontbijt klaar met een zacht gekookt eitje , lekker broodbeleg en Hollandse zoetwaren. En veel natafel momenten.

We hadden geen TV in huis tot eind 60er jaren tot ontevredenheid van mijn vader. Mijn moeders reactie was altijd we hebben hier genoeg film elke dag in huis. Dat was ook zo we hebben heel wat levenslessen en diverse culturen al vroeg leren kennen en er mee om te gaan. Tot op de dag van vandaag nog steeds blij mee.